top of page
UpNext_banners_shakuf-02.png
EX- bg-01 - Copy.png
EX- bg-01 - Copy.png

סיורי לילה לבן באיכילוב

איפה ומתי?


מתי? יום שני 29/05/2023
איפה? בית חולים איכילוב
בניין סמי עופר, קומת קרקע, ויצמן 6 ת"א

  • מספר המקומות מוגבל, ניתן להזמין עד 2 כרטיסים בכל הזמנה.

  • הסיורים יערכו בין השעות 19:00-23:00, כל סיור ימשך כשעתיים.

  • הכניסה ללא עלות לקהל הרחב
    (מותנה בהרשמה מראש).

איכילוב חוגג 75 שנות חדשנות
ומחקר רפואי.
במסגרת האירועים, איכילוב פותח את תשתיות המחקר המתקדמות שלו לקהל הרחב.


"הצצה לילית למעבדות איכילוב אל רפואת המחר" הזדמנות חד פעמית להשתתף בסיורים מודרכים לקהל הרחב ע"י מיטב החוקרים של מרכז רפואי איכילוב, הסיורים מתקיימים בבית החולים במשך כשעתיים בקבוצות קטנות.

קצת עלינו

איכילוב, המרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי, הוא בית החולים השני בגודלו במדינת ישראל. המרכז אחראי לבריאותם של כ- 4 מיליון תושבי גוש דן ומשרתים את כל אזרחי המדינה, מכל חלקי הארץ.

ההרשמה נסגרה לכלל הסבבים . 

לכניסה לרשימת ההמתנה נא לשלוח מייל לכתובת Noab@kldltd.com 

בצירוף שם מלא , טלפון , המסלול הנבחר ושעה . 

הסיורים מחולקים ל-3 מסלולים, בכל מסלול תחשפו למעבדות שונות.

הסיורים יערכו בין השעות 19:00-23:00 , כל סיור ייערך כשעתיים.

מסלול מס' 1

מ.ט.ס -מרכז טכנולוגיה וסימולציה רפואית

מי אנחנו?

המ.ט.ס הוא מרכז למידה חדשני, שמטרתו לאפשר לצוותים רפואיים   רב תחומיים לפתח ולשפר מיומנויות תקשורת, מיומנויות קליניות, מיומנויות ניהול, עבודת צוות אפקטיבית. הלמידה חוויתית וכוללת התנסות בעזרת בובות, דגמים, סימולטורים בתלת מימד ושחקנים.

מה תראו אצלנו?

סיור במרכז הסימולציה, תצפית על החדרים השונים המדמים: חדר ניתוח, חדר לידה, מרפאה. יוקרן סרטון בו רואים דוגמא לפעילות "חדר בריחה"

מכון סגול לתפקודי המח

מי אנחנו?
פעילות המכון מוקדשת לחקר תפקודי המוח האנושי תוך אפיון מידע רב-מימדי של מבנה ופעילות המוח בהתבסס על הדמיה מוחית מתקדמת בMRI וב EEG. לצד פעילותו המחקרית, המכון מחויב לספק פתרונות מתקדמים לאבחון מוחי מדוקדק ומדויק כמו גם גישות טיפוליות בנוירומודלוציה במסגרת השירות למיפוי טרום ניתוחי והמרפאה לנוירומודולציה.
מה תראו אצלנו?
נבקר במעבדות המכון כולל ביקור במעבדת המציאות המדומה (VR),  נציג את ציוד ה EEGוה - TMS. נציג את השרות למיפוי מוחי טרום ניתוחי ומרפאת הנוירומודולציה. במסגרת הסיור נתאר את פעילויות המעבדה מהמדע הבסיסי ועד התרגום הקליני ונבצע הדגמת ניסוי נוירופידבק [השרייה של שינוי בפעילות המוחית (נוירו מודולציה), אשר עשויה להביא לשיפור קליני].

המעבדה לתאי גזע ביחידה להפריה חוץ גופית

מי אנחנו?
במעבדה אנו חוקרים את הבסיס להתפתחות מחלות גנטיות באדם תוך שימוש בתאי גזע עובריים שאנו מפיקים במעבדה לאחר אבחון גנטי טרום השרשה
מה תראו אצלנו?
תאי גזע עובריים, תאי עצב שאנו מפיקים מתאי גזע עובריים, אורגנואידים שהם צבר תאים במבנה תלת מימדי במדמה איברים באדם

המרכז לחקר מחלות דרכי העיכול והכבד

מי אנחנו?
אנחנו מרכז מחקר של אוניברסיטת ת״א, המבצע מחקר בסיסי, אפידמיולוגי, תרגומי וקליני בשטח מחלות דרכי העיכול, הכבד והתסמונת המטאבולית. המחקרים שלנו הובילו להבנה מעמיקה יותר של
התהליכים הפתולוגים המתרחשים במחלות אלו, ולמציאת כיוונים תרפויטיים חדשניים. 
מה תראו אצלנו?
בגוף האדם שוכנים מיליארדי חיידקים, וירוסים ומיקרואורגניזמים אחרים, הנקראים בשם כולל "מיקרוביום". לאחרונה, התחדדה ההבנה כיצד שינויים במיקרוביום מעורבים במגוון רחב של מחלות. בסיור נתרשם מהמחקר המגוון המעשה במרכז, ונשמע הרצאה על הקשר בין מיקרוביום לתזונה ובמה שלא היה ידוע עד לאחרונה על טיפולים פרוביוטיים. כמו כן, נדגים גישה חדשנית לטיפול במגוון של מחלות המבוססת על השתלת חיידקי מעי.

מסלול מס' 2

המרכז לחקר הליכה וניידות

מי אנחנו?
מרכז מחקרי במערך הנוירולוגי. אנו שואפים להבין את המנגנונים הנוירולוגים שקשורים לנפילות ולשינויים בהליכה, ללמוד על התפקוד הקוגניטיבי בקרב מבוגרים בריאים וחולים עם מחלה נוירולוגית, וכן לשפר את איכות החיים הקשורה לבריאות באנשים אלו
מה תראו אצלנו?
תוכנה מיוחדת לשיקום הליכה במציאות מדומה, מסלול מכשולים לחקר יחסי גומלין בין המערכות הקוגניטיבית והמוטורית, מכשור מגוון להערכת תפקוד המוח/ טיפול מטופלים (למשל  tDCS fNIRS /)

מכון סגול שרצקי לרפואת שינה

מי אנחנו?
מכון השינה הגדול בארץ בו מטפלים בכל קבוצות הגיל החל מהגיל הרך ועד לגיל השלישי. במכון מתבצע אבחון וניתנים טיפולים לכל מגוון הפרעות השינה בכל גיל. במכון מתקיים מחקר מתקדם על תפקיד השינה בהזדקנות המח, טיפולים חדשניים בהפרעות שינה ומחקר על השינה בתקופת ההריון.
מה תראו אצלנו?
נראה איך מתבצעת בדיקת שינה לילית במעבדה, איך נראים גלי המח בשלבי השינה השונים, איך נראית הנשימה בזמן שינה. בנוסף תוצג המערכת המשמשת למחקר מתקדם בנושא השינה והזדקנות המח.

המעבדה לדרמטולוגיה מולקולארית

מי אנחנו?
במסגרת המערך לרפואת עור, המעבדה לדרמטולוגיה מולקולרית חוקרת במשך 20 השנים האחרונות את הבסיס הגנטי של מחלות עור. מאמצים אלו הובילו לפענוח הבסיס המולקולרי של יותר מ-25 מחלות גנטיות על ידי חברי המעבדה כאשר הידע הקליני והמדעי שנאסף במהלך השנים מתורגם במעבדה לפיתוח גישות חדשניות לטיפול במחלות עור.
מה תראו אצלנו?
בסיור הם יחשפו למעבדה, יפגשו את הסטודנטים, יצפו במיקרוסקופ פלואורסצנטי במודל של עור ובפרפרטים מעניינים המציגים את מבנה העור והתאים המרכיבים אותו במצב של בריאות וחולי.

המכון לתרפיה תאית מתקדמת ו-ACT

מי אנחנו?
המכון מפתח ומייצר טיפולים תאיים מותאמים אישית למגוון מחלות חשוכות מרפא
מה תראו אצלנו?
את חדרי המתקן (חדרים נקיים), תהליכי גידול ויצור התאים שעברו שינוי גנטי עבור הטיפולים, מעבדות תומכות וישמעו על הטיפולים החדשניים שמפותחים/מיוצרים במכון.

מסלול מס' 3

מרפאת ספורט, תזונה ואורח חיים בריא, המערך לרפואה מונעת

מי אנחנו?
מעבדה קלינית ומחקרית המציעה מערך בדיקות ושירותים מקיף הכולל הערכה מטבולית, פיזיולוגית, תזונתית, ביוכימית וגופנית במטרה לאתר מגבלות, חסרים, מחלות וגורמי סיכון הקשורים לאורח החיים שלנו ולטפל בהם מוקדם ככל שאפשר.
מה תראו אצלנו?
את המכשירים וחלק מהבדיקות

מעבדת המחקר של המערך האונקולוגי

מי אנחנו?
המעבדה מתמקדת בקשר בין ההיבטים ההורמונליים ומטבוליים להתפתחות סרטן. בסיור נתמקד בהורמון קלוטו המבקר אריכות ימים להתפתחות סרטן.
מה תראו אצלנו?
תאים במיקרוסקופ, מבחני חיות של תאי סרטן עם טיפולים בהורמון קלוטו, איך בודקים ביטוי ההורמון ברמת החלבון (ווסטרן בלוט באמצעות מכשיר imaging), דוגמה לצלחת ומיכשור לבדיקת רמת קלוטו באמצעות ELISA; דגם ממוחשב של קלוטו.

תרפיה תאית מהונדסת

מי אנחנו?
המחקר שלנו מתמקד בדור חדש של טיפול בסרטן בעזרת תאי מערכת החיסון. המטרה שלנו היא לפתח טיפולים עמידים בפני הסביבה הסרטנית ע"י שימוש בהנדסה גנטית.
מה תראו אצלנו?
לאחר רקע קצר, נסתכל במיקרוסקופ על תאי דם לבנים ותאי סרטן מסוגים שונים. לאחר מכן נדגים עריכה גנטית באמצעות מערכת CRISPR, וכיצד מודדים את היעילות במכשיר FACS

המרכז הגנומי

מי אנחנו?
המרכז הגנומי של איכילוב מהווה את מרכז הריצוף הגנומי עבור משרד הבריאות (כולל ריצופי קורונה). במרכז נעשים ריצופים של אקסומים לצורך בירור קליני של חולים ולצורך מחקר.
מה תראו אצלנו?
במסגרת הסיור ישמעו המבקרים אודות המהפיכה הגנומית של המאה ה-21 והכנסת שיטות ריצוף מתקדמות למחקר ולקליניקה. בנוסף, יראו את המכשור המשמש לריצוף כולל את הרובוטים ומכונות הריצוף המתקדמות בעולם.

bottom of page